CERTIFICATION SEARCH

BİZİ TANIYIN

TARİHSEL GELİŞİMİMİZ

Başarı büyümeyi getirir ve büyüme değişim demektir!

FQC Belgelendirme; 2007’de Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri için akreditasyon başvurusunda bulundu. “Limited Şirketi” ve “2” ortaklı olarak İstanbul’ da kuruldu ve faaliyete başladı.

FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’a ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri için akreditasyon başvurusunda bulundu. FQC Belgelendirme TGA Accreditation GmbH (Alman Akreditasyon Kurumu)’ya ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri için akreditasyon başvurusunda bulundu.

FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’a ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında, Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri için, akreditasyon başvurusunda bulundu. FQC Belgelendirme TGA Accreditation GmbH (Alman Akreditasyon Kurumu)’ya ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında, Kalite ve Çevre Yönetim Sistemlerinde akreditasyonunu tamamladı.

FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’dan ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında, Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri için, akredite oldu.

FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’a ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri için, akreditasyon başvurusunda bulundu. FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’a EN 45011 Standardı kapsamında Ürün Belgelendirme, İTU İyi Tarım Uygulamaları konusunda akreditasyon başvurusunda bulundu. FQC Belgelendirme JAS ANZ (Avustralya-Yeni Zellanda Akreditasyon Kurumu)’a ISO/IEC 17021 Standardı kapsamında Kalite, Çevre, Gıda Güvenliği, İş Sağlığı ve Güvenliği, Bilgi Güvenliği, FSSC 22000 (ISO 22000 & PAS 220) Yönetim Sistemleri için akreditasyon başvurusunda bulundu.

FQC Belgelendirme TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu)’dan ISO/IEC 17065 Ürün Belgelendirme Standardı Bitkisel Üretim kapsamında akredite oldu. Aynı yıl T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirildi.

FQC Uluslar Arası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A. Ş. iştiraki olarak Chandigarh Hindistan merkezli FQC First Quality Certification Private Limited şirketi kurulumu tamamlandı. Aynı yıl Alman Akreditasyon Kurumu DAkkS’ tan ISO/IEC 17021 Standardı ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemlerinde Akredite oldu.

FQC Belgelendirme JAZ ANZ Avustralya-Yeni Zellanda Akreditasyon Kurumundan ISO/IEC 17021 Standardı ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre, ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinde Akredite oldu.

Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. şirketi belgelendirme, muayene ve test hizmetleri vermek üzere Manisa’da kuruldu

FQC GLOBAL; FQC Uluslar Arası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A. Ş. İstanbul/ Türkiye, ile FQC First Quality Certification Private Limited Chandigarh/ Hindistan kuruluşlarının belgelendirme faaliyetlerinin devam eden ve yeni katılan ülkeler; Türkiye, Hindistan, Mısır, Azerbaycan, Bulgaristan, Almanya, Gana ve İran

FQC Uluslar Arası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A. Ş. iştiraki olarak Chandigarh Hindistan merkezli FQC First Quality Certification Private Limited şirketi Alman Akreditasyon Kurumu DAkkS’ tan ISO/IEC 17021 Standardında ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği, ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği ve ISO 5001:2011 Enerji Yönetim Sistemlerinde Kapsam genişletme yaptı.

Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. şirketi TÜRKAK’tan ISO/IEC 17021 Sistem Belgelendirme Akreditasyonu ve ISO/IEC 17020 Muayene Akreditasyonu tamamlandı.

FQC Uluslar Arası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A. Ş. Olarak USA Amerikan akreditasyon kurumu IAS’ tan ISO/IEC 17021 Standardı ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre ve , ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerinde Akredite oldu.

FQC Uluslar Arası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri A. Ş. İstanbul ile FQC Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. Manisa kuruluşu ile entegrasyonu tamamlanmıştır. FQC Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. kuruluşumuzda verilen hizmetler, TÜRKAK’tan ISO/IEC 17020 standardı kapsamında Kaynaklı İmalat, Sıvı ve Gaz Yakıtlı Yeni Sıcak Su Kazanlarının Verimlilik Gereklerine Dair Yönetmelik (92/42/AT), Makina Emniyeti Yönetmeliği (2006/42/AT), 2014/68/AT Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği, 2014/29/AB Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği, 2016/426/EU Gaz Yakan Cihazlar Yönetmeliği kapsamlarında akreditasyonu bulunmaktadır. Ayrıca NB 2674 numarası ile Avrupa Komisyonu tarafından CE yetkilendirilmesi yapılmıştır.

http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/index.cfm?fuseaction=country.nb&refe_cd=NANDO_INPUT_230407


F irst Quality Certification, merkezi İstanbul’da olup Türkiye’nin diğer illerinde de çeşitli sektörlerdeki müşterilerine, yönetim sistemleri konusunda, belgelendirme hizmeti sunmaktadır.

First Quality Certification, Kalite sektörde 25 yıl görev almış şirket ortaklarının yönetiminde, uzman ve deneyimli ekibi ile, hizmetlerini sürdürmektedir.

First Quality Certification, hizmetlerini yasaların gerektirdiği standartlar çerçevesinde; günün gereklerine ve müşterinin şartlarına uygun, gerçekçi yöntemlerle sunmaktadır.

First Quality Certification, 2007 yılında, Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri konusunda akreditasyon çalışmalarına başlamış olup bu çalışmaları 2008 yılı içerisinde tamamlamış ve daha sonraki yıllarda da diğer yönetim sistemleri konusunda akreditasyon çalışmalarına devam etmiş ve etmektedir.

First Quality Certification, personelinin en güncel bilgi ile donatılmış olmasını sağlamak amacı ile sürekli eğitim almasına imkan tanımayı ilke edinmiştir.

Şirketinizin dünya pazarlarında daha etkin bir şekilde yer alabilmesi ve rekabet ortamında adını daha güçlü duyurabilmesi, hizmet kalitesini arttırabilmesine bağlıdır.

Biz de, sürekli öğrenen, gelişirken büyüyen kuruluşların gelişimine katkı sağlamayı, kalitelerini yükseltip hedeflerine ulaşırken, başarılarına ortak olmayı amaç edindik.

FQC’nin çalıştığı coğrafi alanlar, tüm Türkiye sınırları ve ilgili denetçi ve/veya teknik uzmanlara ulaşılabilmesi durumunda tüm dünya ülkeleridir.

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Ağaoğlu

ŞİRKET YAPISI ve ORTAKLIKLAR

• First Quality Certification (FQC), 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

• Kalite Sektöründe 20 yıl görev yapmış olan kurucu ortağı yönetiminde, uzman ve deneyimli ekibi ile birlikte sertifikasyon hizmetleri vermektedir.

• First Quality Certification (FQC) hizmetlerini, yasalar ve akreditasyon gerekleri çerçevesinde, günün gereklerine uygun ve gerçekçi yöntemlerle sunmaktadır.

•  First Quality Certification (FQC), akreditasyon kurallarının istediği şartlara uyacağını ve bu kuralları doğru olarak uygulayacağını kararlılıkla taahhüt etmektedir.

• Ali Ağaoğlu’nun diğer bir şirketi olan FQC-First Quality Certification Private Limited –India 2013 yılında Chandirgah- Hindistanda kurulmuştur. FQC-First Quality Certification Private Limited –India’nın amacı ISO/IEC 17021 standardına uygunluk göstermek ve akreditasyon kapsamına uygun şekilde, ilgili yönetim sistemlerinden belgelendirilmek isteyen müşterilerine tarafsız bir belgelendirme hizmeti sunmaktır.

• Ali Ağaoğlu’nun diğer bir şirketi olan FQC Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. 2014 yılında Manisa Türkiye’de kurulmuştur. FQC amacı ISO/ IEC 17021, ISO/IEC 17020 ve ISO/IEC 17065 standartlarına uygunluk göstermek ve akreditasyon kapsamına uygun şekilde, ilgili yönetim sistemlerinden belgelendirilmek isteyen müşterilerine tarafsız bir belgelendirme hizmeti sunmaktır.

Hindistan ve Türkiye Ofisimiz ile Dünya Çapında Hizmet Kalitesi!

AlbanianEnglishGermanTurkish